”Kayıp Şehir”

Başrollerini; Gökçe Bahadır, Nik Xhelilaj, İlker Kaleli, Nazan Kesal, Uğur Polat, Cansu Tosun, Elifcan Ongurlar, Tugay Mercan, Taner Ölmez, Şebnem  Hassanisoughi, İhsan Berk Aydın ve Ahmet Mekin’in paylaştıkları “Kayıp Şehir”, Kanal D’nin, yeni sezondaki en iddialı dizilerinden biri olacak.

Toptaşlar birbirine bağlı ve güçlü, tipik bir Karadeniz ailesidir. Bu ailenin ilk acı kaybı Meryem’in eşini, çocukların ise  babalarını kaybetmesiyle başlar. Meryem  5’i erkek, biri kız 6 çocuğuyla dul kalır. Üstelik 80 yaşına merdiven dayamış kayınpederi de onlarla birlikte yaşamaktadır. 6 kardeşten en büyüğü İsmail 25, deli dolu bir çocuk olan İrfan 23, sorumluluk sahibi Kadir 22, tek kız çocuğu olan Seher 18, okumayı  sevmeyen Sadık 16 ve en küçük Hakan ise 8 yaşındadır.

Üst üste yaşanan felaketler ve beklenmedik olaylar bu aileyi yavaş yavaş zorunlu göçe sürükler. Apar topar İstanbul’a gelen Toptaş ailesi, hepsinden önce bu büyük şehre gelmiş olan büyük oğul İsmail’in evine yerleşirler.

“Kayıp Şehir”, Toptaş Ailesi’nin hayatta kalma mücadelelerini ve aynı zamanda İstanbul’un arka sokaklarında hayata tutunamamış insanların  dramı da ekrana getiriyor.

 

Bir cevap yazın